Výber škridle podľa fasády domu – vyberte si aj vy správne!

Byť upravený a vyzerať dobre – tak na tom si dá záležať mnoho z nás. Niektorí si zakladajú aj na výzore ich domácnosti – či už na interiéri alebo exteriéri toho, čo vlastnia. Exteriér predstavuje ten bod, ktorý ako prvý udrie do oči tým, ktorí sa chystajú prekročiť prah našej domácnosti. Mať všetko zladené do posledného detailu je však častokrát náročne a inak to nie je ani v prípade zladenia škridle s fasádou domu. My vám poradíme, ako postupovať a dosiahnuť tak krásny výsledok.

střechy

Výber farby škridle – čo je dôležité?

Cítiť sa vo svojej domácnosti dobre je nevyhnutné. Na dobrom pocite vám pridá aj radosť, ktorú budete mať z vašej záhrady či vonkajších priestorov vášho rodinného domu. Aby všetko do seba zapadlo, je dôležité si vybrať správne tak druh strešnej krytiny, ako aj jej farbu. Ako prvé je potrebné uvedomiť si, ktoré rušivé prvky ste si všimli ako prvé na iných budovách. Nepríjemné estetické vnemy spôsobuje najčastejšie nesprávna kombinácia strešnej krytiny a fasády. Farby je potrebné vyberať veľmi opatrne. Na ich výber vplýva najmä usporiadanie farieb v bezprostrednej blízkosti stavby. Pri výbere je potrebné uvažovať aj o tom, že na našom území dochádza k striedaniu ročných období, čo má tiež výrazný vplyv na farbu. Tmavšie odtiene sa hodia hlavne do oblasti, v ktorej sa nachádza dostatok zelene, a to konkrétne listnaté stromov. Ak vo vašej záhrade a jej okolí prevažujú ihličnaté stromy, celkový dojem výborne doladí hnedá farba. Svetlé farby prilákajú nielen pohľady okoloidúcich, ale aj osôb, o ktorých pozornosť nestojíte.

Vyvarujte sa najčastejším chybám pri výbere farby škridle

Mnoho ľudí sa dopúšťa pri výbere farby škridle a fasády jednej spoločnej chyby, ktorou je výber rovnakej farby tak fasády, ako aj škridle. Platí jedno zlaté pravidlo – farba strechy musí byť buď tmavšia alebo svetlejšia v porovnaní s farbou fasády. Chaoticky môže pôsobiť aj kombinácia teplých a studených odtieňov. Ak vás láka mať vo vonkajšom priestore vašej domácnosti farbu, ktorá je výraznejšia, odporúčame ju aplikovať radšej na fasádu, než na strechu.

tašky

Zaujíma vás problematika strešnej krytiny? Navštívte stránku https://krytina.sk kde nájdete mnoho informácií o strešnej krytine. Nájdete tu tiež aj množstvo zaujímavostí, vďaka ktorým dokážete spraviť exteriér vašej domácnosti zaujímavejší. Buďte hrdými vlastníkmi peknej strechy aj vy!