Pracovné rukavice chránia vaše ruky pri práci

Pracujete v odvetví, v ktorom je nosenie pracovného oblečenia nevyhnutnosťou? V tom prípade asi viete, že rozhodne má svoje opodstatnenie. Pracovné oblečenie sa však líši podľa druhu a typu práce. Tí, ktorí pracujú v potravinárstve, malú oblečenie, ktoré musí byť hygienické. Tí, ktorí pracujú v namáhavých podmienkach, napríklad na stavbe, zase potrebujú odev, ktorí ich ochráni aj pred nepriazňami počasia. Jednou z dôležitých súčastí pracovného odevu sú aj pracovné rukavice. Poďte sa spoločne s nami pozrieť, aké druhy rukavíc nájdete na trhu a ktoré sa najviac hodia pre vašu prácu.

pracovní rukavice

Ako postupovať pri výbere pracovných rukavíc?

Je potrebné si uvedomiť, že nie sú rukavice ako rukavice a tie, ktoré sa hodia na jednu prácu, nemusia sa hodiť na druhú. Pri výbere pracovných rukavíc sa teda zamyslite nad tým, na čo ich budete používať a aké riziko úrazu vám hrozí. Pokiaľ máte prácu, v ktorej vám hrozí poranenie ostrými predmetmi, budete potrebovať hrubé pracovné rukavice. Ak vo vašej práci manipulujete s chemikáliami, znamená to, že ste vystavený riziku poranenia či popálenia. Pracovné rukavice určené na prácu s chemikáliami musia spĺňať normy a musia byť riadne označené. Nájdete ich označené ako typ A, B a C v závislosti od druhu chemického rizika. Nezabudnite na to, že žiadne rukavice sa samé od seba nedokážu dekontaminovať.

chňapka

Pracovné rukavice majú svoj význam

Rukavice určené na prácu mnohí považujú za zbytočnosť a ich noseniu sa doslova vyhýbajú. Pravdou však je, že každý jeden kus pracovného oblečenia má svoje opodstatnenie a pracovné rukavice nie sú žiadnou výnimkou. Či už v nich vykonávate jednoduchú prácu na vlastnej záhrade, alebo ich využívate na zváranie či prácu s chemikáliami, je potrebné si uvedomiť, že chránia vaše ruky, ktoré sú vzácnym pokladom. Preto je dôležité vybrať si to najlepšie, čo trh ponúka. Pracovné rukavice si môžete kúpiť buď v kamennom obchode s pracovnými odevmi alebo na internete. Vždy si však rukavice veľmi dobre vyskúšajte. Mali by byť pevné, no zároveň by vás nemali obmedzovať v pohybe. Hľadáte ideálne pracovné rukavice? Tak už viac nehľadajte a kliknite na webovú stránku https://www.ardonsk.sk/.