Najlepšie hry na Android/IOS 2019

Clash of clans
Stará známa klasika ktorá si stále udržuje prvenstvo v najhranejších hrách na smartphonoch. Strategická hra v ktorej si staviate vlastnú dedinu, budujete si armádu, vytvárate bojové stratégie a bojujete proti miliónom hráčom z celého sveta. Hra je vlastnená spoločnosťou Supercell a je dostupná ako na operačný systém Android, tak aj na operačný systém IOS.

macbook
 
Mobile Legends
Prvá mobilná hra typu MOBA s módom 5v5. Hra je inšpirovaná počítačovými video hrami ako League of Legends alebo DOTA 2. Hráte so svojím tímom a vašou úlohou je zničiť nepriateľské veže a nexus, ktorý je hlavnou budovou celej hry. Hru hrá cez 10 miliónov hráčov a je dostupná na Android a IOS platforme.
 
OSRS
Hra ktorá sa po vydaní ihneď dostala na najhranejšie mobilné hry na svete. Mobilná verzia počítačovej klientovej hry Old school runescape je používaná miliónmi hráčov po celom svete a je úplne rovnako graficky rozohraná ako na počítačovej verzii. Hra je typu RPG kde hráte za jednu postavu, plníte úlohy máte k dispozícii PVP režim a veľa ďalších možností. Hra je dostupná taktiež na operačný systém Android a IOS

telefon
 
PUBG Mobile
Mobilná verzia jednej z najhranejších battle royale PUBG si získala priaznivcov už pred rokmi. Jedná sa o hru kde vašou úlohou je prežiť na ostrove s ostatnými hráčmi buď sám za seba, alebo v tíme až troch hráčov. Hra ponúka exkluzívne možnosti ako battle pass kde počas levelovania vašej postavy získavate limitované odmeny ako outfity, designy na zbrane a podobne. Hru hrá cez 10 miliónov hráčov a je dostupná na Android a IOS.
 
 
Fortnite
Túto hru pravdepodobne netreba predstavovať a tí, ktorí nevedeli, táto hra sa dá hrať aj na mobilných platformách. Animovaná battle royale hra podobná PUBG avšak jedná sa o hru s pohľadom z tretej osoby a možnosti stavania z materiálov ktoré si sami naťažíte počas prežitia na ostrove. Hra je dostupná na Android a IOS operačnom systéme.