Zmena sídla spoločnosti

Podnikanie a vlastnenie samotnej firmy, ktorú riadite vie veľa krát pekne zamiešať karty. Veľmi častými sú nezhody medzi spoločníkmi, rozličné záujmy či organizačné problémy. Na všetky problémy však existuje niekoľko riešení, preto netreba vešať hlavu. Medzi organizačné veci, ktoré sa často riešia vo firmách je určite sídlo spoločnosti. Všetko môže ísť hladko, no čo ak sa zmení majiteľ? Čo ak sa bude firma sťahovať do zahraničia či do väčšieho mesta s viacerými možnosťami? V takomto prípade vás jednoznačne bude zaujímať aj odpoveď na otázku ako zariadiť zmenu sídla spoločnosti. Dôvody môžu byť rozličné, no medzi najčastejšie patrí rast firmy, čo súvisí aj s potrebou väčších priestorov.

pd

Pýtate sa čo všetko budete potrebovať na zmenu sídla? Medzi najdôležitejšie veci patrí rozhodnutie z valného zhromaždenia. Ďalej musíte priniesť aj potvrdenie, ktoré poukazuje na právo vlastniť alebo využívať nehnuteľnosť. Ostatnú potrebnú dokumentáciu už spravia za vás. Služba poskytujúca zmeny sídiel sa postará o vypracovanie a podanie konkrétneho návrhu. Svoju prácu ukončia práve vyzdvihnutím potvrdenia, ktoré hovorí o úspešnej zmeny sídla.

obchod-otvorene-tabulka

Okrem už spomenutej zmeny sídla spoločnosti sa môžu vo firmách meniť aj ďalšie veci týkajúce sa firiem. Napríklad môže ísť o zmeny konateľa, zmeny výšky imania, zmeny mena spoločnosti či zmeny súvisiace so zápisom do akciovej spoločnosti. Samozrejme, že každý proces je rozličný a líši sa aj cenou. Ak chcete zmeniť sídlo spoločnosti, cena tejto služby je približne sto eur. Pred samotným úkonom však platíte iba štvrtinu z celej sumy, a až po zápise do Obchodného registra doplatíte zbytok čiastky. Sami môžete vidieť, že celý tento proces nie je vôbec finančne ani časovo náročný. Ak ste sa teda stále neodvážili na zmenu sídla, ktorá by prospela vám a vašej firme, určite nemusíte váhať.