Xbox alebo PlayStation

Na čom však vzniká najväčšia závislosť sú herné konzoly. Avšak v malej miere je to veľmi príjemné rozptýlenie. Najmä pre dospievajúcich chlapcov a dospelých mužov. Známu FIFU asi ani nemusíme predstavovať. Každým rokom ide dopredu grafika a rozlíšenie. Tímy sú zostavené podľa najnovších prestupov, preto je dopyt po novo vydanej verzii obrovský. K obľúbeným hrám tiež patria NHL, GTA či stovky ďalších. Doba však ide dopredu a vývojári prichádzajú na trh s virtuálnou realitou či aktívnymi pomôckami na hru rôznych športov. Áno na TV si teraz cez konzolu môžete zahrať tenis či golf. Okrem toho vám konzola poslúži aj ako DVD prehrávač a zvládne akýkoľvek film. Na trhu sa o prvenstvo bijú PlayStation a Xbox. Tak aké sú medzi nimi rozdiely?

ovladač
 
PlayStation                 Cena nove Sony PlayStation 4 samozrejme závisí od veľkosti disku. Čím väčší tým drahšia je konzola. Preto si pred kúpou dobre rozmyslite za akým účelom ju kupujete. Pokiaľ bude len darčekom pre deti, ktoré budú mať pár obľúbených hier, je zbytočné kupovať najdrahšiu verziu. Ale pokiaľ ste nadšenec nových prepracovaných hier veľkosť je dobre zvážiť. Práve od ponuky hier sa najčastejšie vyberá medzi PS a Xboxom. Exkluzivita hier, množstvo a dostupnosť. Konzola Pro je vyrobená či už na Full HD televízory, ale aj na prepracované novinky 4K obrazovky s maximálnou kvalitou.

konzole
                                             
Xbox                           Čo sa týka Microsoftu, na svojej spätnej kompatibilite zapracoval viac ako Sony. Niektoré hry z čias prvých Xboxov si môžete zahrať aj na novej Pro verzii v 4K rozlíšení. A tu vzniká najväčší rozdiel medzi týmito dvoma konkurentmi, keďže PS spätnú kompatibilitu nevidí za potrebnú. Pri závodných hrách poskytuje nový model širšiu ponuku vozidiel a realistickejší jazdný dojem. Ale čo sa týka exkluzivity titulov PS je stále na prvom mieste. Nie je však vylúčené, že Microsoft nezabojuje ešte viac.