Výlety v blízkosti Bratislavy

V prípade že máte radi prírodu, okolie hlavného mesta ponúka množstvo prechádzok, od tých kratších a menej náročných až po túry ktoré trvajú i niekoľko hodín.
Začneme teda zľahka s menej náročnými prechádzkami. Jednou z nich je výstup na Pajštún. Ide o zrúcaninu hradu ktorá sa nachádza v Borinke a cez túto dedinu sem vedie približne polhodinová prechádzka lesom, samozrejme závisí od vášho tempa. Unikátom ktorý sa tu nachádza sú maskaróny. Ide o kamenné masky ktoré nájdete práve tu uprostred Karpát. Masky vraj mali naháňať strach a chrániť tak pôvodných obyvateľov pred všetkým zlým.

zámek

Neďaleko Borinky sa nachádza obec Marianka, kde je známe pútnické miesto, kaštieľ ako i voda ktorá tu tečie priamo z lesa a ľudia si sem po ňu chodia. Nachádza sa tu i lom ktorý je do 10 minút cesty.
Ďalším zaujímavým zámkom je Smolenický zámok, ktorý je otvorený len počas letných prázdnin inak slúži Slovenskej akadémii vied. Odporúčame návštevu Smoleníc spojiť i s exkurziou do jaskyne Driny ktorá sa nachádza neďaleko a je to jediná jaskyňa v blízkosti Bratislavy.
Neďaleko Smoleníc je ešte i hrad Červený kameň, takže ak by ste mali málo pamiatok tak odporúčame zavítať i tu. Počas leta sa tu konajú rôzne slávnosti, takže pri troche šťasta budete obohatení i o kultúrny program.
Ak by ste túžili po inom súdku zábavy, V bratislavskej Karlovej Vsi sa nachádza lodenica z ktorej môžete absolvovať splav Dunaju.

hory

V Malých Karpatoch sa dá absolvovať i túra cez Železnú studničku až po Kačín pri Záhorskej Bystrici. Tu si môžete i opekať a máte okrem prechádzky i posedenie s priateľmi v prírode.
Okrem toho atrakciou Bratislavy je i Národné divadlo ktoré ocenia milovníci kultúry. Ak sa snažíte urobiť program pre deti, iste sa potešia z návštevy Zoologickej záhrady. Ak by ste chceli vidieť niečo viac a dokonca i zvieratá pohladkať navštívte Oázu sibírskeho tigra v Seneckom okrese.
Veríme že si niektorí z našich tipov vyberiete a strávite pekný víkend v dobrej spoločnosti.