Vylepšite si upršaný deň manikúrou

Na jar sa všetko sa všetko postupne prebúdza a ožíva naokolo príroda. Stromy pomaly zelenajú a v záhradkách sa objavili prvé snežienky. Ja osobne toto ročné obdobie mám najradšej, lebo akoby Nový rok začínal práve v tieto dni. Zubaté slniečko nám dobíja svojím svietením energiu a vy máte zrazu chuť nie len upratať celú domácnosť, ale predovšetkým urobiť niečo pre seba. Keď je vonku pekné počasie, je ho dobré využiť a na príklad vybehnúť do prírody. Taká prechádzka nikdy nie je na škodu.

koupel

No čo robiť ak je vonku na druhý deň zima a sychravo? Nájdite si chvíľu pre seba, nič vám v tom nebráni a, ale najprv si pred tým doprajte aromatický kúpeľ, ktorý vás zrelaxuje a nakopne. Vaše telo si potom dôkladne nakrémujte telovým mliekom a môžete sa pustiť rovno na manikúru. Ruky budete mať pekne odmočené a pripravené. Pohodlne sa usaďte a nachystajte si všetky komponenty, ktoré budete potrebovať. Sada na manikúru, nožničky, odlakovač, krémy, olejček, pilník a lak na nechty. A môžete začať. Najprv si zatláčadlom alebo kopýtkom zatlačte nechtovú kožtičku do nechtového lôžka, prípadne ju odstrihnite.

Ale väčšinou nožničky v manikúre nie je potrebné používať. Na strihanie a skrátenie nechtov by ste mali používať len pilník na nechty, vďaka ktorému sa vám budú menej lámať. Nechty si upravte do rovnakej dĺžky. Vlastne celá manikúra je len o tomto, zregenerovať si ruky krémom a upraviť si nechty, aby vyzerali pekne. Potom nakoniec použite olejček, ktorý necháte niekoľko minút pôsobiť a ak chcete, môžete si na vaše nechty naniesť aj ochranný lak. Ak si často lakujete nechty samozrejme si ich treba pred manikúrou úplne dočista odlakovať.

nehty

Po celej procedúre si na podkladový lak naneste farbu podľa svojich predstáv. A je hotovo.
Vaše ruky sú pekné na pohľad a hebké na dotyk. Verím, že vám ten kúpeľ a aj manikúra zmenili náladu a vyčarili úsmev na tvári. Pociťujete spokojnosť a tešíte sa, že ste niečo pekné spravili aj pre seba a samozrejme ste si pri tom príjemne oddýchli. Manikúra je len jednou z veľa možností a nebojte sa nabudúce vyskúšať aj niečo iné.