Výhodné plastové palety.

Palety sú nástrojom na premiestňovanie väčších objemov tovarov z miesta na miesto pomocou rôznych mechanických alebo vysokozdvižných vozíkov. Takže všetky firmy, ktoré s takýmito tovarmi pracujú, ich dôverne poznajú. Až donedávna boli palety vyrobené výhradne z dreva, čo sa však v posledných rokoch začalo výrazne meniť.

drevená paleta

Dnes už veľké množstvo firiem začína čoraz častejšie používať plastové palety, ktoré majú oproti dreveným predchodcom niekoľko podstatných výhod, aj keď sú o čosi drahšie ako ich drevený konkurent. V prvom rade ide o dlhšiu životnosť plastových paliet oproti tým dreveným, pretože sa nelámu tak často ako tie z dreva. Súčasné plasty používané na výrobu paliet sú veľmi odolné voči mechanickému opotrebeniu a rôznym nárazom, takže palety z nich vyrobené sú taktiež veľmi odolné. A dokonca plastové palety nie sú nasiakavé vodou ako drevené palety, čo sa vo veľmi významnej miere podpisuje na ich celkovej životnosti. Palety sú totiž veľmi často aj s tovarom skladované v exteriéroch, kde sú vystavené poveternostným vplyvom a hlavne dažďu. Takže napríklad výrobcovia a obchodníci so stavebným materiálom skladovaného pod holým nebom si nevedia nový typ paliet vynachváliť.

drevená paleta

Ďalšou výhodou plastových paliet je ich veľmi jednoduchá a ekonomicky výhodná údržba. Aj značne znečistené palety stačí iba vystriekať prúdom vody a sú vždy ako nové. Dokonca plastové palety vhodné na styk a prepravu tovarov potravinovej povahy sú tak stále hygienický čisté. Plastové palety sa dajú aj veľmi jednoducho označovať rôznymi potlačami alebo fóliami, čím si rôzne firmy môžu značiť svoje vlastné palety.

No a nikoho určite už dnes neprekvapí, že tí najväčší producenti plastových paliet ich vyrábajú z recyklovateľných plastov, čím výrazne prispievajú k ekologickému aspektu celého výrobného cyklu týchto plastových nástrojov v logistickom reťazci.