Twitter skryje tweety politikov porušujúce pravidlá

Tweety od popredných vládnych úradníkov, ktorí porušujú pravidlá platformy, ale boli ponechané online, budú skryté za upozornením.
 
Spoločnosť súhlasila s tým, že jasne neoznámila mnohé z rozhodnutí, ktoré prijala v minulosti.
 facebook.jpg
Nové oznámenie sa však bude vzťahovať len na tweety odoslané po 27. júni. Kritici Twitteru hovoria, že platforma nevynucuje svoje pravidlá rovnomerne, čo politikom umožňuje porušiť pravidlá týkajúce sa zneužívania, obťažovania a podnecovania.
 
V minulosti, Twitter bránila niektoré svoje rozhodnutia tým, že hovorí, že príslušné tweety boli "novinky".
 
Napríklad v septembri 2017 spoločnosť uviedla, že sa rozhodla ponechať kontroverzný tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa online.
 
Pán Trump vo svojom tweete povedal: „Práve počul minister zahraničných vecí Severnej Kórey hovoriť na pôde OSN. Ak sa ozve myšlienka Little Rocket Man, nebudú o nič dlhšie!“ T
 
Mnohí ľudia interpretovali správu ako hrozbu pre Severnú Kóreu.
 
Hoci Twitter rozhodol, že príspevok bol ničím novým, na stránke aplikácie Twitter alebo na webovej stránke sa o tom nič nehovorilo.
 
Twitter nehovoril, či nejaký konkrétny politik inšpiroval zmenu svojich pravidiel. Tweety umiestnené za novým upozornením sa už nebudú zobrazovať vo výsledkoch vyhľadávania a nebudú podporované algoritmami platformy.aplikace.jpg
 
Nová politika sa bude vzťahovať iba na osoby, ktoré:

  • sú alebo zastupujú vládneho činiteľa, sú vedení na vládu alebo sa uvažujú o pozícii
  • viac ako 100 000 nasledovníkov
  • mať overený účet služby Twitter

 
Twitter však v niektorých prípadoch – napríklad priame a bezprostredné hrozby násilia – povedal, že tweety budú stále odstránené.
 
Spoločnosť uviedla, že väčšina používateľov sa „pravdepodobne nestretla“ s novým oznámením.
 
"Je to krok, hoci malý krok, správnym smerom," povedal Dr Zoetanya Sujon z London College of Communication.
 
"Samozrejme, že to nezastaví mäkký rasizmus ani aktívne politické dezinformácie. A nebude mať žiadny viditeľný vplyv na problém prenasledovania Twitter."
 
"Dúfajme, že to môže vyvolať oveľa lepšiu prax v oblasti regulácie dezinformácií, nenávistných prejavov a podnecovania v politických a verejných diskusiách na Twitteri."
 
Platforma však pravdepodobne čelí obvineniam z cenzúry, keď umiestni pípanie prvého politika za svoje nové oznámenie.
 
Spoločnosť povedala, že za upozornením by sa nezachovali staré tweety, a nemohol predvídať, kedy by sa mal nový nástroj najprv použiť.