Tantra masáže sú o uvoľnení (sexuálneho) napätia

Hoci by sme jej pôvod mohli nájsť v dobách dávno minulých, súčasní ľudia v Európe sa s ňou detailnejšie zoznamujú až dnes. Za posledných pár rokov sa tu popularite teší tantrická masáž so svojimi zaujímavými praktikami a ešte zaujímavejším významom.

A to v stručnosti z dôvodu, že práve tieto postupy dokážu v človeku odstrániť bloky a efektívne uvoľniť nahromadené napätie. Takýto účinok sa pri nej dosahuje preto, že na rozdiel od klasickej masáže pracuje so sexuálnou energiou a senzuálne dotyky sa pri nej venujú celému telu vrátane erotogénnych bodov. Takýto zážitok vám v súčasnosti poskytne aj novodobá erotic massage https://bratislavatantra.sk/en/, ktorá čerpá poznatky z tantry a taoistického učenia.

nahé telo

  • Uvoľňuje nielen telo, ale aj myseľ a odstránením týchto blokov následne vzniká priestor na načerpanie nových životných síl.
  • Darcom životnej energie je v tomto prípade masér/ka.

Spolu s fyzickým a mentálnym uvoľnením sa pri týchto postupoch logicky môže dostaviť aj uvoľnenie sexuálne. Cieľom však nie je rýchle vyvrcholenie, ale intenzívna práca so sexuálnou energiou. Nuru alebo tantra masérka preto musí mať školenie, prax a musí tomuto umeniu rozumieť. Až vtedy bude táto technika prebiehať na profesionálnej úrovni a prinesie požadované účinky.

  • Chýbať nesmie úvodný kúpeľ a úvodný rituál namaste.
  • Samozrejmosťou je čisté a kľudné prostredie so špeciálnou tantrickou hudbou v pozadí.

žena, erotika

Masérka vás následne „vtiahne do deja“ a vašou jedinou povinnosťou je prijímať. Prijímať energiu a uvoľňujúce pocity zo senzuálnych dotykov rúk alebo tela masérky. Tieto praktiky následne vo viacerých prípadoch vedú k sexuálnemu uspokojeniu, ale samotný pohlavný styk je v salóne samozrejme zakázaný. Senzuálne dotyky sa orientujú na masáž lingamu, pričom cieľom je dlhšie trvajúci proces a pomalé odbúravanie sexuálneho napätia ako aj celkového napätia vo všeobecnosti.