Starostlivosť proti starnutiu


Slnko urýchľuje proces starnutia a musíme si uvedomiť, že dlhodobé vystavenie slnečnému žiareniu výrazne ovplyvňuje predčasné starnutie pokožky: hlbšie vrásky, hnedé škvrny a koža sa stáva menej pružná. Koža sa stáva suchá a dehydratovaná, najzraniteľnejšie sú tvár, ruky a dekolt.
Tabak, alkohol a stres tiež spôsobujú vzhľad vrások, koža začína starnúť, stáva sa mierne ochabnutá, menej elastická a tenká. Žiaden liek ani lieky dnes nemôžu spomaľovať prirodzené starnutie pokožky, ale pri spomalení procesu poslúži zdravý rozum.

selfie

·         Je potrebné chrániť sa pred slnkom a použiť vhodnú ochranu proti slnečnému žiareniu. Správne zvlhčenie pokožky je tiež účinným preventívnym opatrením, ktoré zabraňuje procesu starnutia pokožky. Je potrebné vyhnúť sa dehydratácii vo vnútri aj z vonku. Pitná voda môže výrazne pomôcť zvlhčiť pokožku na úrovni buniek, čo zlepšuje jej pružnosť.

·         Je tiež žiaduce, aby ste sa držali ďalej od cigariet. Fajčenie je jedným z hlavných príčin nielen výskytu vrások, ale aj rakoviny pľúc. Ak chcete vyzerať dobre, vyhnite sa fajčeniu. Podľa výskumov fajčenie zvyšuje produkciu enzýmu, ktorý rozkladá kolagén.
Existujú rôzne krémy a séra, ktoré pomáhajú minimalizovať hlboké a jemné vrásky. Ale môžete si vyrobiť aj prírodné anti-stárnuce pleťové vody.

Lotion s gélom Aloe Vera
zloženie:
1 lyžička gélu Aloe Vera,
1 čajová lyžička kokosového oleja,
1 čajová lyžička včelieho vosku,
1 lyžička kakaového masla,
1/2 čajovej lyžičky glycerínu,
1/4 šálky destilovanej vody,
1/8 šálky jojobového oleja,
1/8 šálky oleja Camellia,
5 kvapiek vonného esenciálneho oleja,
5 kvapiek esenciálneho oleja z palisandru.

staré ruce

Príprava:
Kakaové maslo sa rozpustí v mikrovlnnej rúre po dobu 20 sekúnd (pokračovanie v intervaloch 10 sekúnd až do roztavenia kakaového masla). Zmiešajte ho s olejmi z jojoby a kamélie, včelím voskom a kokosovým olejom. Nechajte vychladnúť. V samostatnej miske zmiešajte Aloe Vera, glycerín a vodu a postupne pridájte zmes olejov s včelím voskom. Po zmiešaní pridajte esenciálne oleje z kadidla a palisandru. Vezmite čistú nádobku alebo starú liekovku a nalejte zmes. Domáce mlieko proti starnutiu je pripravené.