Starajme sa o ne čo najlepšie


Vlasy sú našou jedinou, a vzácnou korunou na hlave. Každý z nás má nejaké tie vlasy, či sú dlhé a či krátke. Občas sa nám stane, že okolo nás prejde niekto kto má krajšie a bohatšie vlasy, a my len ticho závidíme, čo by sme po pravde vôbec nemali. Vlasy nám rastú každým dňom, a je len na nás, ako sa o ne budeme starať.

olej
 
V súčasnosti je veľmi IN farbenie si vlasov, na rôzne farby od bielej po krikľavo modrú. A to je najväčšia chyba! Farbením si ničíme naše korienky vlasov, ktoré sa časom zastavajú a prestávajú nám rásť.
 
Na správny rast vlasov nám veľmi napomáha naša správna strava, v podobe bielkovín, vitamínov a minerálov. Taktiež nám veľa pomôže každodenné umývanie si vlasov so správnym prírodným šampónom v malom množstve.
Ďalej by sme mali čonajviac obmedziť škodlivé látky, a doplniť viacdostatok pitného režimu v podobe čistej vody, alebo bylinkových čajov.
 
Taktiež veľmi dôležité sú domáce prírodné masky, ktoré si môžete pripraviť z pohodlia vášho domova, a nič zato nedáte. Pozor pri výbere tej správnej masky, podľa toho aký typ vlasov máte. Veľmi nápomocný výrobok nám je tiež kokosový olej, ktorý si môžete každý deň hodinu pred kúpeľom vmasírovať do korienkov vlasov, a potom zmyť.
 
Naše vlasy majú radi, keď ich po kúpeli rozmaznávame. Necháme prirodzene uschnúť,žiaden fén či balenie do osušky. Keď sú suché, doprajme im, a zároveň aj sebe krátku masáž hlavy, podporíme tým krvný obeh. Nakoniec si vlasy pomaly, a trpezlivo prečešte hrebeňom či kefou. Buďte opatrný.
A posledná rada je čo najmenej sa strihať, a o čosi viac sa podstrihávať po pár centimetroch.
Keď budete na vaše vlasy citlivý, a hlavne čo najviac trpezlivý dočkáte sa prirodzenej, a hlavne pozitívnej zmeny.

žena
 
Je jedno či sme hnedovlasý, a či ryšavý. Každý z nás je výnimočný taký aký je. Netreba sa v žiadnom prípade meniť, na niečo čo nie sme, a nikdy nebudeme. Každý nafarbený vlas na hlave raz vyrastie, a bude chcieť byť taký aký naozaj je!