Retap fľaša


Tak ako som sa začala zaoberať zdravým životným štýlom, postupne som sa rozhodla vymeniť svoje bežné veci za ekologicky naklonenejšie. Chcela som prestať používať plasty, ktoré škodia životnému prostrediu. Nevedia sa rozložiť a tak vznikajú haldy odpadu. Preto som sa rozhodla vymeniť svoju plastovú fľašu za nejakú inú.
Najvhodnejšia sa mi zdala práve sklenená fľaša. Hoci ma každý upozorňoval, že to budem mať ťažké nosiť v taške, ja som sa rozhodla predsa len si ju zakúpiť.
A tak som začala hľadať po internete nejakú vhodnú sklenenú fľašu pre mňa, ktorá by sa mi aj páčila a nebola ani moc veľká.

flaška

RETAP

Áno, túto fľašku som si vybrala. Páčila sa mi aj vzhľadom, bola iná ako všetky ostatné a písali, že je na ňu doživotná záruka. Ak sa rozbije, tak pošlú novú. To sa mi zdalo ako veľmi výhodná kúpa na fľašu na  celý život. Čo ma trochu zarazilo, bola cena. Ale, keď som to porovnala s cenami iných sklených fliaš bolo to zhruba na rovnakej cenovej hladine.
Keď som si ju bola zobrať, podali mi ju v papierovej taške a tá sa mi zdala veľmi ľahká. Hneď som sa musela presvedčiť, či sa tam vôbec nachádza, pretože to tak vôbec nevyzeralo. Ale bola tam. Takže vôbec nie je ťažká.

pivní flašky

ŠOK

No šok nastal, keď mi prvýkrát vytiekla. Dovtedy bola táto fľaša pre mňa úplne dokonalá. Najhoršie na tom bolo, že mi obliala aj zrkadlovku. Tak som si myslela, že som ju zle zavrela, ale mýlila som sa. Potom mi vytiekla v ruksaku ešte dva krát. Odvtedy ako som sa takto sklamala, tak som chcela dať ešte šancu a objednala som si ešte korkový štupeľ. No ten netesnil ani toľko ako ten normálny.  No a nekúpila som si ten vrchnák len tak na slepo, ale písala som im vopred mail, či je vodotesný, pretože v popise to nebolo vôbec spomenuté. A hádajte, aká mi prišla odpoveď. Áno, je vodotesný.
Takže vám ju vôbec neodporúčam, jedine, že by ste ju mali neustále položenú na stojato.