Recenzia Samsung Galaxy J5

Pri prvom minuloročnom skúmaní vynikajúceho Samsung Galaxy J5 sa dal nazvať vážnou konkurenciou Moto G. Bol to špičkový telefón, ktorý predstavoval skvelý zásah do čierneho za skvelú cenu.

mobil

Odvtedy sa však objavila úplne nová generácia budgetových konkurentov, ktoré nie sú súpermi len medzi sebou, ale konkurujú aj oveľa nadupanejším zariadeniam – kórejská firma prišla na trh s novou a vylepšenou verziou J5. Zatiaľ čo Galaxy S8 a Note 8 môžu uchvátiť titulky, vynikajúci rozpočet spoločnosti Samsung je tiež veľkou novinkou, zlepšujúc všetko, čo spôsobilo, že jej predchodca je tak skvelý.

Čo potrebujete vedieť
Prvá vec, podľa ktorej spoznáte tento nový telefón, je super nízka cena. Zatiaľ čo vlajkové lode, ako je Galaxy S8 alebo iPhone 7 stále stoja okolo 600 libier, Galaxy J5 sa predáva za menej ako polovicu. Napriek nízkej cene je vybavený perfektne výkonným procesorom Exynos 7870 s výkonom 1,6 GHz, 2 GB RAM a 16 GB pamäťou rozšíriteľnou cez microSD. Obrazovka je vybavená panelom Super AMOLED s rozmermi 720p a na zadnej strane je 13-megapixlový fotoaparát s 13-megapixlovým samospádom na prednej strane.

Cena a konkurencia
Cena 240 libier je veľkou súčasťou jeho výzvy, aj keď stále je to o 100 libier viac ako minuloročná cena pri uvedení na trh. A ak nakupujete v tomto cenovom rozpätí, existuje veľa podobných alternatív, vrátane niektorých veľkých konkurentov.

smartphone

Dizajn
Čo sa dizajnu týka, na prvý pohľad tento smartfón vyzerá ako staré telefóny Samsung vzhľadom na umiestnenie tlačidiel a tlačidla domov v strede – čo teraz plní dvojitú úlohu ako čítačka odtlačkov prstov.

Sú tu však aj niektoré zmeny. Spoločnosť Samsung sa podarilo zbaviť sa hrubého záberu fotoaparátu minuloročného modelu, takže zadná kamera je teraz umiestnená na správnom mieste. Dobré na tom je, že teraz pekne sedí a je tu menšie riziko poškriabania šošoviek.

5.0
01