Potrebujú vaše priestory viac súkromia? Je tu riešenie!

Postavením dverí z elegantného materiálu, akým je sklo bezpochyby dosiahneme štýlové bývanie. Ako takéto prevedenie vyzerá môžete posúdiť sami, sklenené dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/ majú z hľadiska dizajnu určite navrch. Zamerajme sa však aj na iné aspekty v prípade, že siahneme po možno trochu netradičnej, no zato stále populárnejšej a modernej voľbe dverí vyrobených zo skleneného materiálu.
otevřené dveře
Podobný typ dverí využijeme vo viacerých prípadoch, kedy hľadáme súkromie alebo izoláciu určitého priestoru, no zároveň ho nechceme vystaviť tmavému prostrediu. Takisto poslúži napríklad v prípade, ak chceme rozdeliť obývaciu plochu na niekoľko praktických miestností.
Sklenené dvere, alebo môžeme povedať izolačné dvere sme doposiaľ mohli vidieť predovšetkým v kancelárskych priestoroch, ale aj väčších obchodných domoch či luxusných domácnostiach.
rozbité sklo
V prípade ceny však už našťastie existujú šikovné a dostupné alternatívy s totožnými vlastnosťami. Nie, nevravím o klasických dverách s výrezom pre sklo, ale o originálnom dizajne, kedy je dominantným materiálom číre (alebo pieskované) sklo, ktoré je samozrejme kalené a vaša bezpečnosť pri manipulácii s ním je tak zaručená. Poďme si však bližšie vysvetliť, prečo je kalenie skla potrebné a v čom má svoje pozitívne stránky.
skleněná hala
· Kalené skloje spravidla päťkrát odolnejšie voči rozbitiu spôsobenému nárazom, jeho rozbitie je pri normálnom zaobchádzaní prakticky nemožné a ak by tento prípad náhodou nastal, sklo sa rozbije na malinké kúsky, teda nemusíte sa obávať nebezpečných črepov. Pokiaľ je sklo kalené, znesie aj prípadné obrovské teploty, konkrétne do 200 stupňov.
Dvere zo skla dokážu mať tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti, čím doprajú kvalitné súkromie, no v takom prípade by sklo malo obsahovať špeciálnu fóliu, napríklad výplň z polystyrénu. Dôležité je samozrejme aj ich správne umiestnenie a to najmä vtedy, ak chcete dokonale tlmiť rušivé zvuky okolia.