Populárne povery na internete, sú pravdivé?

Po internete koluje množstvo príbehov, tkzv. "urband legends", čo by sme mohli voľne preložiť ako mestské povery. Ide o zaujímavé príbehy, ktoré kolujú internetom a stávajú sa populárnymi, ale fakt, či sa skutočne stali nie je oficiálne potvrdený. Práve preto ten názov "legends", čiže povesti alebo povery. Ich pravdivosť nie je overená, ale aj napriek tomu ľudí tieto príbehy priťahujú a nájde sa veľa fanúšikov, ktorí v ich skutočnosť veria. Pozrime sa tak spoločne na niektoré z týchto najzaujímavejších príbehov, no konečný posudok o tom, či ide o pravdivé historky už nechám iba na čitateľovi.

stopař

Štedrá celebrita
Už niekoľko rokov sa rozpráva príbeh o motoristovi, ktorý zbadal na ceste človeka v núdzi, respektíve s pokazeným vozidlom. Ako jeden z mála zastal a rozhodol sa mu pomôcť. Vozidlo nakoniec opravil do funkčnej podoby, v dobrom sa rozlúčil, no a po niekoľkých týždňoch nájde vo svojej poštovej schránke celkovo 10, 000 dolárov. Síce nie je isté od koho, ale pravdepodobne od človeka, ktorému pomohol. Je to pekný príbeh, ale čo je zaujímavé, po celý čas sa rola štedrého a vďačného darcu pripisuje aktuálne populárnym celebritám, v poslednej dobe internetom kolujú povery, že tým vďačným darcom bol dnešný prezident USA, Donald Trump.

zámeček

Walt Disney je zmrazený
Šialená alebo pravdivá (?) povesť zdieľaná po webových stránkach informuje, že legendárny tvorca rozprávok a postavičky Mickey Mouse nie je pochovaný, ale jeho telo je zmrazené, aby v najbližšej budúcnosti mohlo byť rozmrazené novou technológiou a geniálny tvorca kreslených rozprávok Disney by tak bol opäť medzi živými. Ale skeptikom dáva za pravdu záznam z roku 1966, ktorý ukazuje, že telo Walta Disneyho bolo spopolnené.

motorkář

Stopárka, ktorá sa "vyparila"
Toto je jedna z najčastejších a najpopulárnejších internetových povier už niekoľko rokov. Chlap idúci na motorke zbadá peknú mladú stopárku, tak jej zastaví, prečo nie? Dovezie ju pri jej dom no zbadá, že dievča na zadnom sedadle skrátka nesedí a nie je ani nikde v okolí. Nejde mu to do hlavy, tak pre istou zaklope na dvere domu. Od osôb, ktoré mu otvorili sa však dozvedá, že dievča zomrelo už pred niekoľkými rokmi a to tragickým spôsobom na mieste, kde teraz stopovalo.