Pinterest – výhody a nevýhody tejto aplikácie

Spoločnosť založil Ben Silbermann spoločne s Paulom Sciarrom a Evanom Sharpom v marci 2010. V súčasnosti ide o jednu z najlepších sietí v svete sociálnych médií. Je považovaná za „miláčika“ sociálnych médií www.lilienne.sk/zaujimava-aplikacia–pinterest-/.

instagram

Deväť mesiacov po spustení aplikácie už bolo zaregistrovaných 10 000 používateľov. To pomaly začali vnímať časopisy a správy o tejto úžasnej aplikácii sa začali objavovať v rôznych článkoch. V decembri 2011 sa táto aplikácia stala jednou z najväčších sociálnych sietí.

Výhody
Je skutočne zaujímavé vyhľadávať a prehliadať si rôzne nápady v tejto aplikácii a nechať sa nimi inšpirovať. Tiež tu nájdete všakovaké návody, ktoré sú veľmi zrozumiteľné a môžete ich ľahko nasledovať a praktizovať – viete si takto vytvoriť rôzne dekorácie, účesy, a podobne.

Môžete ho prepojiť aj s ostatnými účtami sociálnych médií ako Facebook a Twitter. Je jedným z popredných sociálnych médií. To znamená, že môžete takto získať širšiu škálu cieľových skupín. Ak ste blogger, je to tiež vynikajúce miesto pre propagáciu vašich článkov alebo marketing vášho obsahu.

Je tu ešte niečo, čo si každý užívateľ vychutná. Vždy dostanete upozornenia po tom, čo ste vyhľadali niečo, čo vás najviac zaujíma.

Pinterest je veľmi prospešný pre blogy a webové stránky. Obrázky, ktoré sú uverejnené na zdieľaných nástenkách ako aj zdieľané piny, môžu byť prepojené s pôvodným webom: to je obrovská výhoda. Približne 150 miliónov používateľov mesačne – to predstavuje skvelú platformu na zviditeľnenie vašej firmy.

pinterese

Nevýhody
Spolu s výhodami existujú aj niektoré nevýhody. Najväčšia výhoda môže byť zároveň najväčšou nevýhodou: spolieha sa na obrázky. To znamená, že si musíte pamätať obrázky, ktoré uverejníte, pretože to je práve to, čo bude lákať vašich sledovateľov.

Neexistuje žiadna funkcia ochrany, ktorá by iným používateľom zabránila ukradnúť obrázky uložené v používateľskom účte. Tiež je jednoduché ukradnúť prácu iných ľudí.