Päť starovekých tajomstiev krásy, ktoré fungujú dodnes


Zázračné vajíčka
Starovekí Číňania, najmä počas dynastie Chen, videli renomovanú krásu u cisárskej manželky Zhang Lihua, ktorá používala vajíčka v jej rituáloch starostlivosti o krásnu pleť. V skutočnosti najstarší zaznamenaný recept na starostlivosť o pleť, ktorý využíva vajíčka, pochádza už z roku 600 p.n.l. Bielkoviny sa jednoducho aplikovali na tvár a krk, usadili sa a opláchli. To pomáha natiahnuť pokožku, čím pleti poskytuje okamžitý facelift. Vysoký obsah bielkovín vo vajciach slúži aj ako skvelý spôsob hydratácie pokožky. Ak teda túžite po peknej, napnutej tvári bez vrások, vajíčka sú tou správnou voľbou pre vašu pleť.

egypt

Rukavice na starnúcu pokožku rúk
Predtým, ako veda zistila, že ruky boli prvé časti, ktoré ukazujú prvé známky starnutia, Maria Antoinette pochopila, že ruky boli jednou z najčastejšie používaných a vystavovaných častí tela. Preto zvykla spávať s rukavicami na rukách proti starnutiu obloženými voskom, naplnenými zmesou sladkého mandľového oleja a ružovej vody, aby zmäkčili a zvlhčovali ruky počas noci.

Mlieko a med
Pri zvažovaní o kombinácii mlieka a medu nemôžete vynechať myšlienku na Kleopatru. Koniec koncov, je známa svojou legendárnou krásou. Jej tajomstvo krásy? Kúpanie sa v zmesi mlieka, medu a olivového oleja! Okrem kúpeľa môžete tieto suroviny použiť aj pri tvorbe domácich hydratačných masiek na tvár.

Avokádo pre zdravé Ph
Známe pre svoje úžasné hydratačné vlastnosti, avokádo bolo široko používané pre rôzne kozmetické ošetrenie Aztékov. Ak hľadáte vhodnú zložku na tvár, ktorá vám poskytne zdravý lesk bez toho, aby sa vám upchávali póry, avokádo je pre vás to pravé. Olej z avokáda je skvelý spôsob, ako vyrovnať hladinu pH v pokožke.

med

Ružová voda
Nie je nič tak krásne a romantické ako červená ruža. V skutočnosti sa použitie tohto krásneho kvetu v ríši krásy datuje od starovekého Egypta. Používala sa na stiahnutie pórov a zabránenie vráskam a starnutiu. Používa sa aj ako čistiaci prostriedok, pretože ľahko odstráni nečistoty z pokožky.