Od čoho závisí dobrá starostlivosť o vlasy?

Vlasy sú naša koruna, všetci ich vidia a preto by sme sa o ne mali aj výdatne starať. Pri starostlivosti o vlasy ide o postupnosť a hlavne vytrvalosť a trpezlivosť. Na či si teda dávať pozor, čomu sa určite vyhnúť a na čo sa naopak sústrediť pri starostlivosti o vlasy?


vlasy

Česanie
Na česanie by ste mali používať skôr hrebene, ide o to, že kefy vlasy zbytočne zbavujú sily a budú vám aj viac vypadávať. Pokiaľ však máte husté vlasy, takéto česanie si pravdepodobne neviete predstaviť, alebo by vám nič nepomohlo. V tom prípade si skúste kúpiť rozčesávač v spreji. Budete sa diviť, ako vie pomôcť rozčesať vaše strapaté vlasy.

Nie je šampón ako šampón
Čo je asi najdôležitejšie je zvolenie správneho šampónu. Tento krok sa môže zdať smiešny, možno aj samozrejmí, ale pravdepodobne ste nad ním až tak moc nikdy nepremýšľali. Odsledujte si preto vaše vlasy. Zistite, čí sú unavené, bez lesku, rozstrapkané, suché alebo sa zvyknú skôr veľmi skoro mastiť. Podľa toho potom voľte šampón, ktorý je najvhodnejší na váš typ vlasov.

Umývanie
Nie je tiež až také samozrejmé, ako sa môže zdať. Ak sa napríklad ponáhľate, možno sa vám stáva, že si vlasy dôkladne neopláchnete a problém je na svete! Ak vám zostáva v pokožke priveľa šampónu, nečudujte sa neskôr veľkému množstvu lupín a začervenenej pokožke. Šampón je silnú prípravok, ktorý vám môže jeho nedokonalým opláchnutím spôsobiť nepríjemné ťažkosti. Ako zistíte že sú vaše vlasy poriadne opláchnuté? Budú doslova šmykľavé.

zrzka

Používate často fén?
Teplú vzduch moc vlasom nesvedčí, čo sa prejaví po pravidelnom fúkaní polámanými a vysušenými vlasmi, ktoré budú vyzerať ako slama. Najlepšie čo môžete spraviť je nechať si vlasy vysušiť prirodzene, a fén použiť iba v nevyhnutných prípadoch. Mokré vlasy sa tiež neodporúčajú kefovať, pretože vám ich vypadne oveľa viac, ako by normálne vypadnúť malo. Tento proces tiež vlasy poškodzuje.