Neviete sa zbaviť bĺch? Nechajte zaúradovať holiaci strojček

Blchy dokážu narobiť majiteľom zvierat poriadne problémy. Šampóny, obojky, alebo spreje na ich vyhubenie síce fungujú, no iba do istej miery. Ak sa totiž blchy premnožia, je takmer nemožné sa ich zbaviť takýmito spôsobmi.

blechy.jpg
 
Radikálne riešenie
Môj pes, ktorý už nepatrí k tým najmladším, asi pred rokom dostal blchy. Nič hrozné. Bol okúpaný, nasprejovaný, a to niekoľkokrát za sebou. Bol to ale začarovaný kruh. Bĺch som sa jednoducho nevedel ani za svet zbaviť. Takto sme bojovali takmer rok. Už to vyzeralo OK, no po nejakom čase boli späť. Môj pes je kríženec jazvečíka s dlhou a veľmi hustou srsťou. Aj preto bolo tak ťažké sa bĺch zbaviť. Problémom je aj to, že ak má zviera blchy, vajíčka z jeho kožucha padajú všade tam, kde sa pohybuje. To znamená, že sú všade po byte, alebo v búde.
Neostávalo mi nič iné, len pristúpiť k radikálnemu riešeniu, ktorým bol holiaci strojček. Môj pes musel ísť doslova „ dohola“.
 
Dohola, dohola
Ak sa chcete bĺch zbaviť naozaj raz a navždy, psa musíte ostrihať naozaj nakrátko. Na strojčeku si nastavte pokojne dĺžku 0,8. Hneď po dostrihaní to bude šok a pes nebude vyzerať najlepšie, nebojte, po niekoľkých dňoch začne srsť dorastať. Nezabudnite psa poriadne vykúpať so šampónom proti blchám a použite aj sprej. Bohužiaľ sa nevyhnete ani dezinfekcii celého bytu.

psí blechy.jpg
 
Kedy je vhodné psa ostrihať
K tomuto kroku som sa odhodlal v lete. Aj keď sa to tak môže javiť, nie je to to najlepšie obdobie na vyholenia psa, ktorý je dlhosrstý. Srsť totiž nefunguje len ako izolácia pred chladom, ale taktiež pred teplom.  Druhým problémom je, že ak pes spí na zemi, počas noci mu môže byť chladno aj pri vysokých teplotách.  Na druhej strane nie je taktiež ideálne ak budete psa strihať v treskúcich mrazoch, vhodným obdobím je jar, alebo jeseň. Ak to však inak nejde, zabezpečte svojmu psovi dostatočný komfort. To znamená, že v lete ho nenechávajte ani na chvíľku nikde, kde je teplo. Počas noci mu dajte deku, alebo použite oblečenie pre psov. Pokiaľ ho ostriháte v zime, oblečeniu sa nevyhnete. Snažte sa vybrať také, ktorú bude chrániť najmä jeho kĺby a obličky.