Nerezové zábradlia na dnešných novostavbách

Prečo novostavby vyzerajú moderne? Logicky preto, že nasledujú modernú architektúru a teda dajú si záležať na každom detaile a doplnku, aby tieto neboli iba funkčné, ale tiež aby mali moderný, estetický dizajn. Takýmto doplnkom novostavby je aj nerezove zábradlie.

Tento typ zábradlia síce nie je na trhu žiadnou novinkou, ale naďalej predstavuje štýlový a dá sa povedať priam luxusný dizajn. Rozhodne dodáva kvalitné estetické vlastnosti práve aj novým budovám, bytovkám a rodinným domom, ktoré majú balkóny. Hoci pochopiteľne zábradlie môže lemovať aj schodiská v interiéroch.

Vnútorné schodisko

Ak ale vravíme o materiáli, akým je táto špeciálna, teda nerezová oceľ, okrem estetiky tu musíme vyzdvihnúť hlavne ďalšie vlastnosti- predovšetkým odolnosť, dlhú životnosť a pevnosť.

Vlastnosti spojené s odolnosťou a vyššou životnosťou sú zároveň dôvodom, prečo sa nerezové typy zábradlí tak často využívajú aj v exteriéroch, teda vo vonkajších priestranstvách. Na exteriérových schodiskách, na terasách a samozrejme tiež na balkónoch. Funkčne odolávajú aj zhoršeným, dokonca extrémnym premenám počasia a vyhýbajú sa korózii. A to celé dlhé roky, pričom ich údržba je v podstate minimálna- pre dosiahnutie a zachovanie vyššej lesklosti občas použite čistiace prostriedky.

Vonkajšie schodisko

A ide tiež o pevný materiál, stabilný, čo je pri týchto bezpečnostných doplnkoch ten najzákladnejší faktor, hoci v súčasnosti sa spotrebitelia venujú predovšetkým spomenutej vizuálnej stránke, životnosti a náročnosti údržby.

Chcú pekné zábradlie, ktoré by im čo najdlhšie vydržalo a nebolo by nutné sa o neho nejakým náročným spôsobom starať. A toto spĺňa práve nerez.

Vizuálna stránka zábradlí je v skutočnosti dôležitá a niet divu, že ide o podstatný faktor súčasných spotrebiteľov pri výbere. Pretože ak už zábradlie niekam umiestnime, bude tam stáť veľa rokov a je určite výhodou, ak sa esteticky zladí so svojim okolím. Alebo ešte lepšie- dodá zábradliu, balkónom alebo terase ešte atraktívnejší, modernejší dizajn.