Nechajte lekára, nech to vyrieši

Vzhľadom na to, že máme internet sa v poslednej dobe každý tvári, ako keby bol zaškolený a vyštudovaný lekár. Otvoríte si prehliadač, zadáte príznaky, ale v konečnom dôsledku možno aj tak dospejete k záveru, že máte rakovinu. Používať prehliadače ako nástroje na určenie diagnózy, je skutočne veľmi pochabé a veľmi nepresné. Vždy sa na vás musí pozrieť lekár a ten vám určí tú správnu diagnózu. To však neznamená, že by ste si nemali všímať príznaky, ktoré vám vaše telo ukazuje, keď vám niečo je. Chcete vedieť, aké budete mať príznaky, keď vás bude trápiť napríklad zapal priedusiek? Nájdete ich naozaj veľa. Vo všeobecnosti však platia práve tieto.

stříkačka

Príznaky, ktoré vám pomôžu

  1. Ťažké dýchanie. Nehovoríme len o tom, že máte zapchatý nos a dýcha sa vám veľmi ťažko. Hovoríme aj o tom, že cítite, že sa vám ťažko nadychuje niekde v hrudi. Možno vás to dokonca bolí.
  2. Kašeľ. Dráždivý alebo vykašliavací, väčšinou však práve dráždivý, ktorý vám dráždi nielen hrudník, ale aj ucho. Možno sa na vás zvláštne pozerajú aj ľudia v autobuse, pretože takýto kašeľ je jednoducho nezameniteľný, nech sa deje čokoľvek.
  3. Bolesť na hrudi. Spojená s dýchaním alebo s kašľom, bolesť na hrudi vás však pri tejto chorobe jednoznačne sprevádza. Môže byť prudká alebo bodavá, to už záleží na vašom stave.
  4. Horúčka. Zvýšená teplota sa väčšinou prejavuje u všetkých druhov chorôb, no pri tejto je to veľmi pravdepodobné.

nemoc

Napriek tomu musíte myslieť na to, že to nemusí byť bronchitída ale aj pneumónia, čo je teda oveľa závažnejšie, ako práve bronchitída. Ak máte pocit, že máte väčšinu z týchto príznakov, nesnažte sa liečiť len tak doma bez rozmyslu. Určite navštívte lekára a počkajte si na to, čo vám povie on. Možno sme digitálna generácia, ale verte tomu, že určite internet nenahradí to, čo vám povie lekár, keď vás uvidí a pozrie v ambulancii.