Nebojte sa cestovania


Prečo sa mnohí ľudia tak veľmi boja cestovania? Je zaujímavé, že väčšina ľudí s tým jednoducho má naozaj veľmi veľký problém. Najmenší problém s tým majú ľudia, ktorí pravidelne niekam cestujú. Stalo sa to pre nich rutinou, a preto nemajú problém sa presúvať z miesta na miesto bez toho, aby mali nejaké nervy či stresy. Väčšina ľudí to však naozaj veľmi prežíva. Prečo to tak je? Veľmi jednoducho. Vždy myslíme na to, čo sa môže stať, čo sa môže pokaziť, že jednoducho náš mozog a naša hlava myslí úplne inak, ako sme zvyknutí v bežné dni. Je jasné, že občas sa to proste inak nedá. Musíme byť pripravení na to, že občas niekam cestovať musíme či sa nám to páči, alebo nie.

rybáři
 
Je jasné, že niekedy sa stanú neočakávané veci. Niekedy si proste musíme vybrať medzi tým, čo je pre nás pohodlné a medzi tým, čo je pre nás skutočne výhodné. Chcete vidieť svet? Alebo chcete celý svoj život prežiť len tak, že budete neustále doma a dúfať, že raz svoj strach prekonáte a budete schopný niekam odísť? Asi je jasné, kam toto celé vedie, nemáme pravdu? Verte tomu, že práve takéto drobnosti sú niečím, s čím môžete neskôr skutočne pracovať.

pas
 
Dá sa nejako zbaviť fóbie a strachu z cestovania? Samozrejme, že sa dá, len na tom musíte skutočne chcieť pracovať a nie len myslieť na to, že je to nemožné. Všetko sa dá, keď chcete. Všetko môžete skúsiť, môžete aj všetko vidieť. Ale nespoliehajte sa na to, že za vás všetko vyriešia lieky. Väčšinou to tak absolútne nefunguje, tým si môžete byť istý. Vykašlite sa na lieky, vykašlite sa na to, čo vás stále sprevádza životom. Myslite aspoň raz na seba a na to, čo chcete vy. Ak chcete cestovať, tak nariaďte svojej hlave, aby sa nebála. Strach práve čerpá z toho, že sa bojíte zmeny, že sa bojíte niečoho, čo ste ešte nezažili. A možno máte aj zlú skúsenosť. No na tom tiež môžete pracovať.