Nakupovanie v zahraničí a jeho nástrahy

Väčšine shopaholicov už dávno nestačia slovenské obchody. Chcú nakupovať viac a viac, a preto chodia často na nákupy práve do zahraničia. Nielen, že tam majú oveľa väčší výber, ako je u nás. Veľmi často sa stáva to, že ceny sú naozaj neporovnateľne nižšie, ako sú tie na Slovensku. Viete však, že takéto nakupovanie v zahraničí má nielen svoje výhody, ale aj nevýhody? Pozrime sa na to.

 vyvážení rozpočtu

1. Veľa a ešte raz veľa ľudí

Ak nemáte radi, keď je niekde príliš veľa ľudí a už aj naše nákupné centrá sa vám zdajú maximálne preplnené, tak toto jednoznačne nie je nič pre vás. V zahraničí sa určite zbláznite. Budete mať pocit, že tam nakupovanie vyhlásili za národný šport a že ľudia nerobia nič iné, len neustále nakupujú. Áno, aj to je možné. A to si neviete ani predstaviť, čo sa tam deje, keď prídu výpredaje.

 

2. Zlodeji a iné nástrahy

Vreckových expertov je v zahraničí oveľa viac ako u nás a sú viac vynaliezaví, hlavne vtedy, keď ide o turistov. Miestni ľudia sú väčšinou zvyknutí a nemajú problém ubrániť sa im a dať si pozor. Vy však myslite na to, že nechcete, aby vaša peňaženka utrpela okrem straty peňazí aj stratu dôležitých dokladov. No okrem toho by ste mali myslieť aj na to, čo jete. Hlavne, keď sa rozhodete ísť niekam do exotickej krajiny. Nikdy neviete, čo v jedle je.

 

3. Platba kartou?

Platenie kartou je taktiež niečo, čo by ste si mali dobre premyslieť. Veľmi často sa vám môže stať, že keď si po príchode domov pozriete výpis z účtu, zistíte, že vám banka odrátala poplatky za prevod v zahraničí. Odporúčame si to vždy dopredu zistiť, aby ste neplatili navyše.

 drobné dárečky

4. Naozaj zľava?

Ak nakupujete niekde, kde nie je euro, vždy si cenu prerátajte. Nikdy neviete či je niečo skutočne lacné, alebo to len mena skresľuje. Nechcete predsa doma zistiť, že ste nakúpili za rovnaké ceny (ak nie vyššie) a ešte ste aj minuli peniaze na cestu.