Kvalitné elektróny nie sú len na parádu

Kvalitné elektróny rozpoznáte veľmi jednoducho. Všímajte si hlavne značku KBA. Tento údaj môžete nájsť aj pod označením TUV certifikát. V oboch prípadoch ide o to isté, teda že disky prešli kontrolou a sú schválené pre používanie na jazdu po európskych cestách.

Detail na pneumatiku s hliníkovým diskom

Ako môžu disky zlepšiť jazdné vlastnosti automobilu

Klasické disky sú vyrábané z obyčajného plechu. Je jasné, že tento materiál nepatrí k tým najodolnejším. Obyčajný plechový disk ohnete bez problémov aj v rukách. Z tohto dôvodu plnia naozaj iba estetickú funkciu, respektíve do istej miery chránia kolesá pre extrémnym zanášaním špinou z ich vnútornej strany. Elektróny sú však vyrábané z hliníku. Tento kov je jeden z najpevnejších aké poznáme. Hliníkové disky preto nie len dobre vyzerajú, ale taktiež spevňujú kolesá. Ich druhou funkciou je izolácia, vďaka ktorej nedochádza k prehrievaniu bŕzd. Tie sa menej opotrebúvajú a samozrejme aj lepšie fungujú.

Plusy navyše

Nepochybnou výhodou elektrony https://www.najdisky.sk/ je aj ich životnosť. Na rozdiel od plechu, sa hliník opotrebuje omnoho neskôr. Je takmer nemožné aby zhrdzavel, alebo sa mechanicky poškodil. Jediným problémom môžu byť škrabance, ktoré sú viditeľné najmä na farebných diskoch. To však vyriešite pravidelným umývaním a občasným vyleštením prípravkami určenými na starostlivosť o hliník. Ak si chcete v tomto smere ušetriť prácu, siahnite po diskov v striebornej farbe. Na nich, sú totiž drobné škrabance viditeľné najmenej.

Žena sediaca na striebornom aute

Pri diskoch platí ešte jedno pravidlo, a to, že čím komplikovanejší tvar, tým náročnejšia údržba. Hovoríme najmä o zime, kedy sa posypová soľ a drobné kamienky z cesty dostanú aj do vnútra kolies. Preto by ste mali disky počas zimy pravidelne zbavovať, minimálne hrubej nečistoty. Tak im výrazne predĺžite život. Opäť platí, že disky jednoduchších tvarov, si vyžadujú menej starostlivosti.