Jarná údržba domu

Okrem jarného upratovania je to tiež ideálny ročný čas, aby ste sa uistili, že všetko okolo vášho domova je v poriadku. Použite tento kontrolný zoznam údržby na jar, aby ste skontrolovali všetky škody zo zimy. To vám umožní relaxovať v teplejších mesiacoch, s vedomím, že váš dom je v top stave.

dům

Celková kontrola
Vezmite si ďalekohľad a skontrolujte strechu. Pozrite sa na známky opotrebovania ako napríklad posunutie. To by mohlo vytvoriť cesty pre vlhkosť ktorá sa môže dostať pod strechu. Pozrite sa na svoje obklady, vonkajšie okenné a dverné tesnenia a všetky ostatné časti exteriéru vášho domova, ktoré by mohli byť počas zimy vystavené poškodeniu.
Teraz smerujte do interiéru. Skontrolujte všetky vaše detektory dymu a oxidu uhoľnatého. Znova sa pozrite na tesnenia okolo okien a dverí.

Okná
Vpustite slnko! Po zimnom počasí pravdepodobne vaše okná potrebujú trochu čistenia. Môžete si najať profesionála, ale ak je váš domov jednopodlažný alebo sa cítite pohodlne na rebríku, je to jednoduché riešenie. Chyťte stierku, mäkkú handričku a vedro. Použite handričku namočenú v čistiacom roztoku, aby ste jemne zotreli špinu, potom stierajte okná.
Nezabudnite tiež vyčistiť obrazovky. Použite jemný čistiaci prostriedok, aby ste ich úplne vyčistili, potom ich nechajte uschnúť pred tým, než ich vložíte na okná. Kým ste na to, skontrolujte, či sú otvory. Vzhľadom k tomu, budete pravdepodobne otvárať okná počas teplejších mesiacov, nechcete nechať žiadne otvory pre hmyz.

trávník

Odkvapy
Zima si vyberá daň na život v okolí vášho domu a to je zlá správa pre vaše odkvapy. Využite jarnú sezónu ako pripomienku na odstránenie spadnutého lístia a iných nečistôt z odkvapov. Budete ďakovať, keď sa jarné sprchy obrátia na lejaky a všetka voda môže bezpečne a účinne odtiecť z vášho domova!
Ak chcete odškrtnúť túto úlohu z vášho jarného kontrolného zoznamu údržby domov, vyšplhajte bezpečne po rebríku a odstráňte čokoľvek, čo nájdete v odkvapovom žľabe. Potom spustite hadicu až na strechu, aby ste zabezpečili správnu drenáž po celej dĺžke. Tiež skontrolujte, či sú všetky zvody stále bezpečne pripojené k vášmu domovu a opravte všetky, ktoré sa odtiahli.