Ekologické a chytré osvetlenie kúpeľne môžete mať aj vy

Kúpeľa je miestnosťou v byte, ktorú využívame veľmi často, no zároveň v nej nepotrebujeme také osvetlenie ako napríklad obývačke či v spálni. V kúpeľni sa venujeme len niekoľkým fixným činnostiam. Existuje len malý predpoklad, že vo svojej kúpeľni budete vyšívať, modelovať z hliny, variť alebo pozerať televíziu. Keď si teda budete kupovať osvetlenie do tejto miestnosti, nezabudnite na to, čo v nej budete robiť prevažne.Nasvietené moderné umývadlo, za ktorým sú zelené kachličky.jpg

Zrušte svetlo na strope

To, že aj v kúpeľni máme lampu zavesené na strope, teda takú, ktorá osvetlí celý priestor, je v skutočnosti strašným prežitkom. Akoby sme to mali niekde v podvedomí. V miestnosti proste musíme mať jedno „hlavné svetlo“. To nám však žerie veľa energie a neraz nepôsobí najlepšie. V kúpeľni je vám navyše absolútne zbytočné. Osvetliť totiž potrebujete len niekoľko bodov. Zrkadlo a umývadlo, vaňu a ak máte v kúpeľni aj toaletu, tak svetlo potrebujete aj tam.

Ak ste teda za nejaký ten malý experiment, zrušte stropné svetlo a nahraďte ho inými – lepšími, riešeniami. Spočiatku to možno nebude príjemné, pretože na niečo také nie ste zvyknutí. Verte však, že po veľmi krátkej dobe, si svoju novo osvetlenú kúpeľňu zamilujete.

Čo sú lepšie riešenia?

Lepšími riešeniami sú napríklad moderné LED pásy LED produkt, LED bodové svetlý, ktoré upevníte okolo zrkadla alebo jedna LED lampa pri toalete, aby ste na nej mohli, napríklad, čítať. Inak povedané, osvetlite len tie miesta, na ktorých svetlo potrebujete. Ak by v nejakom momente nastala situácia, že budete potrebovať svetla viac, jednoducho zapálite všetky menšie lampičky a pásy naraz.Moderná kúpeľňa vo svetlých farbách s množstvom svetla.jpg

LED technológia je navyše ekologická, takže automaticky i úsporná. LEDkové osvetlenie vyzerá dobre, nevyžaruje žiadne teplo a žerie neporovnateľne menej elektrickej energie. Ak teda ešte stále váhate, prestaňte a začnite osvetľovať svoju kúpeľne po novom.