Dôležitosť praktických vecí

Vždy som chcela mať všetko perfektné. Vo svojej podstate je podľa mňa každý z nás perfekcionista, len každý v niečom úplne inom. Nie je to však také ťažké, žiť s tým, ako by si možno niektorí ľudia mysleli. Je to jednoducho súčasť života, takže sa s tým len naučíte fungovať a vybavené. Aby toho však nebolo málo, musíte si rozvrhnúť naozaj veľmi veľa vecí. Keď sme my prerábali dom, môj manžel to mal so mnou veľmi ťažké, pretože mi jednoducho nič nebolo dosť dobré. Mala som určité kritériá, ktoré som chcela a požadovala, aby mala každá jedna vec, ktorú si kúpime.

mrakodapy

Záleží nám aj na praktických veciach
Skutočne pre mňa bolo veľmi dôležité, aby som sa zaoberala praktickými vecami. Bolo mi jasné, že práve to je niečo, čo je pre každý domov nevyhnutné, takže som bola rozhodnutá, že to nejako vymyslím. Musela som sa však dopredu rozhodnúť, čo si kúpim a na čom budem šetriť. Bola som rozhodnutá, na čom šetriť nebudem. Boli to hlinikové okná. Práve ony pre mňa predstavovali alfu a omegu, aj keď si mnohí moji známi mysleli, že to preháňam. Keď sa však nad tým zamyslíte, nie sú práve ony skutočne dôležité?

tunel

Aby ste nemrzli, aby nefúkalo
Domov predsa symbolizuje teplo a keď ho nemáte, je jasné, že to nemá absolútne žiadny význam. Prečo sa tomu potom hovorí teplo domova? Ak vám má v zime prenikať do domu chlad a vietor, asi sa veľmi nezohrejete. Maximálne tak budete mať samé nedoplatky na kúrení a vysoký účet. Pretože nielen, že vám chlad preniká do domu, ale teplo uniká von. A v lete zase všetko teplo, čo je vonku, vchádza do vášho domu a robí z neho hotovú saunu. Je to skutočne veľmi nepríjemné. Práve preto som sa rozhodla, že výber nábytku odložím a budem sa sústrediť len na toto. Prečo by som sa aj nemala? Veď je to skutočne veľmi dôležité. Teplo domova je predsa základ, bez ktorého sa nezaobídeme.