Ďalší negatívny výskum PET

Dodržiavať pitný režim, teda pitie dostatočného množstva čistej vody je jedným z najdôležitejších zdravotných odporúčaní. Mnohí ľudia nosia v horúčavách so sebou plastovú nádobu, ktorú počas celého dňa, dokonca niekoľkokrát denne dopĺňajú znova. Plastická hmota  PET  je neuveriteľne citlivá. Už pri prvom napustení s vodou môže prúd v takýchto plastoch spôsobiť jemné, okom neviditeľné trhliny. Tieto malé priehlbiny na povrchu umelej hmoty sú ideálnym miestom pre baktérie, ktoré môžu vstúpiť do tela a byť škodlivé pre naše zdravie.

láhev
 
Výskum poukazuje na to, že plastové fľaše sú zdrojom škodlivín.
Výskumníci na univerzite vo Frankfurte v experimente pomocou slimákov zistili, že PET fľaše podľa výsledkov môžu predstavovať zdravotné riziko.
Nechali slimákov žiť po dobu osem týždňov v sklenených a PET fľašiach naplnenou vodou rovnakého pôvodu. Po uplynutí ôsmich týždňoch spočítali nové potoky pôvodných slimákov a ukázalo sa, že slimáky v PET fliaš mali omnoho vyššiu mieru reprodukcie. Je to kvôli hormonálnom zaťažení životného prostredia. Odborníci tak na záver zistili aj fakt, že takéto látky sa prenášajú z obalu do vody. Takisto predpokladajú, že ich účinok na ľudské telo môže byť fakt vážny.
 
Možné dôsledky sú neuveriteľné:
~ zmeny v kvalite spermií vrátane neplodnosti či zväčšenie prostaty,
~ zvýši výskyt “9
!cukrovkárov” alebo poruchy metabolizmu lipidov.

voda
 
Vhodnou alternatívou sú špeciálne, opakovane použiteľné fľaše zo skla, odľahčeného skla alebo pevného plastu (Tritan). Tieto fľaše sa dajú ľahko opláchnuť a naplniť bez toho, aby sa do vody dostali chemikálie ako zmäkčovadlá, alebo baktérie.
 
 Toto nebezpečenstvo sa dá ľahko vylúčiť. Stačilo by len jednoduchý krok, aby výrobcovia namiesto PET používali ľahké sklo ako kedysi.
Nové, ľahké sklenené fľaše vážia iba tretinu štandardných sklenených fliaš.