Bezpečie domova na prvom mieste

Môže nám byť nepríjemné, keď sa poobzeráme okolo nás a vidíme všade kamery. Na budovách, v bankách, na bankomatoch, v parku. Bohužiaľ žijeme v dobe kedy sa medzi nami nachádza veľa ľudí s nie veľmi dobrými úmyslami. Ak sa chceme cítiť naozaj bezpečne a predísť nepríjemných zážitkom, je na čase myslieť na ochranu vášho majetku. Luxusne vyzerajúce domy veľmi často lákajú prsty zlodejov.

trezor

Váš majetok môžete ochraňovať viacerými spôsobmi. Elektronické zabezpečovacie systémy a kamerové systémy sú v dnešnej dobe už bežnou súčasťou skoro každého domu. Ak ich ešte nevlastníte, zamyslite sa nad tým, či vám zopár ušetrených eur stojí za komplet vykradnutý dom. Nie vždy ide len o ochranu majetku. Zlodeji môžu prísť aj v čase keď spíte, a v tom prípade je ohrozená aj vaša rodina.

V prípade, že si chcete zakúpiť alarm, myslite na dispozičné riešenie vášho domu a bytu. Na alarm by mali byť napojené všetky vchody a aj okná, dokonca aj tie na poschodiach. Nezabudnite ani na garážové dvere. Alarm sa dá nastaviť tak, aby sa postupne zabezpečili všetky vchody, napríklad garáž až na koniec po 15 minútach. Elektronické zabezpečovacie systém sa dajú nastaviť viacerými spôsobmi. Nie sú to len detektory pohybu, ale aj napríklad detektory rozbitia skla, či dymové. Technika je tak vyvinutá, že sa dá z detektorov vyňať pohyb vášho domáceho maznáčika. Závisí od vás aký stupeň ochrany si vyberiete. V tom vám vedia poradiť odborníci. Kvalitné alarmy vám budú slúžiť bez poruchy aj 15 rokov. Dávajte si pozor na lacné zariadenia, ktoré často vyvolávajú falošné poplachy a znepríjemňujú vám život. Alarmy môžete ovládať aj na diaľku pomocou diaľkového ovládača, alebo dokonca aplikácie v mobilnom telefóne. Aby vás prípadne falošné poplachy nevyrušovali, k dispozícii máte tichý poplach.

kamry

Najbežnejšie sú poplachy pomocou sirény doplnené svetelným signálom. Pri spustení dostanete sms, alebo telefonát. Napojený môžete byť na pult centrálnej ochrany a tá sa o všetko postará, vyšle k vám políciu alebo pracovníkov SBS. Možností je naozaj veľa. Ak ste na ochrane svojho majetku nešetrili a dali si nainštalovať do celého domu kamery, môžete si ich po vyhlásení poplachu z počítača alebo aj mobilu prezrieť a zistiť tak, či bol váš dom naozaj napadnutý zlodejmi. Všetky možnosti sú na vás a na vašich finančným požiadavkách.