Až tretina internetu je pod útokom

V priebehu dvoch rokov od marca 2015 do februára 2017 výskumníci zistili, že približne jedna tretina adresného priestoru IPv4 podlieha určitým útokom DoS, keď páchateľ zlomyseľne naruší služby hostiteľa pripojeného k internetu. IPv4 je štvrtá verzia adresy IP (Internetový protokol), ktorá je priradená každému zariadeniu zapojenému do počítačovej siete.

útok

Podľa Alberta Dainottiho, vedeckého pracovníka na tejto štúdii, hovoríme o miliónoch útokov. Výsledky tejto štúdie sú v porovnaní s tým, čo hlásali veľké spoločnosti verejnosti obrovské. Tieto výsledky ich vraj prekvapili v tom zmysle, že to je niečo, čo očakávali.

Štúdia, ktorá bola predložená 1. novembra 2017 na internetovej konferencii o meraní v Londýne a publikovaná v Zbierke zboru pre výpočtovú techniku ​​(IMC '17) vrhá svetlo na väčšinu útokov DoS na internete, jej obete a dokonca aj prijímanie komerčných služieb na boj proti týmto útokom.
Vyzdvihujú sa dva prevládajúce typy útokov DoS, ktoré majú zamieňať internetovú stránku alebo službu hromadou požiadaviek:

zločin
 
·         Priame útoky, ktoré zahŕňajú nejakú prevádzku (napr. Vlastné stroje, sada serverov alebo dokonca botnet pod ich velením odoslanú priamo do cieľa z nejakej infraštruktúry riadenej útočníkmi),
·         Útoky "reflexie", počas ktorých sa servery tretej strany nedobrovoľne používajú na odzrkadľovanie útoku.

hacker

Jednoducho povedané, v priebehu tohto posledného dvojročného obdobia, ktoré bolo predmetom štúdii, sa na internete udialo takmer 30 000 útokov denne. Tieto absolútne čísla sú ohromujúce, tisíckrát väčšie ako tvrdili ostatné správy.
Pokiaľ ide o budúce štúdie, výskumníci uviedli, že chcú posúdiť vplyv útokov, aby zistili, či sa im podarilo znížiť útoky pomocou cielenej ochrany; skúmajú tiež politické útoky podobné tým, ktorých boli svedkom Egypt a Líbya. Tie boli predmetom štúdie už v roku 2012.

Až tretina internetu je pod útokom
Ohodnoťte příspěvek