Amazon na trhu

Amazon ako jedna z mála firiem, si dokázala vybudovať povesť prosperity ako spoločnosti Google, Facebook či Apple. Všetko sa to začalo v Seatlli, kde ešte v roku 1994 Jeff Bezos zriadil internetové kníhkupectvo, ktoré neskôr premenoval na Amazon. Áno, je to podľa amazonskej rieky. Amazon je dnes tak celosvetovo rozšírený, že jeho stránky boli prispôsobené aj inak hovoriacim krajinám, napríklad Nemecku. Od kníhkupectva sa však prepracoval k oveľa širšej ponuke. Na Amazone môžete nájsť hocičo, od kozmetiky, cez elektroniku až po oblečenie. Okrem toho, že je Amazon naozaj rozmanitou spoločnosťou, jeho súčasťou je aj portál, ktorý hodnotí filmy a mapuje naozaj všetkých hercov. Navyše má pod palcom aj iné stránky, ktoré sa venujú streamovaniu, knihám či organickému jedlu.

amazon

Ako funguje?

Pi výbere mena sa Jeff Bezos spoliehal na to, že rovnako ako rieka Amazon, aj jeho internetový obchod bude najväčší na svete. To sa splnilo už v roku 2017, kedy predbehol potravinové reťazce v Amerike, Walmart. Nikto by si na začiatku nepredstavoval, že získa takýto úspech, keďže jeho založenie bolo už po hystérií, ktorá vznikla za účelom vyťažiť z internetu peniaze.

Aj napriek tomu sa však Amazon vyšplhal od kníh až po mp3 prehrávače a rôzne komponenty pre počítače. So svojou úspešnou kariérou sa nevyhol súdnym ťahaniciam a žalobám, paradoxne pre to, že ho nepovažovali za kníhkupectvo, ale iba za web stránku.
Veľkú hodnotu Amazonu predpovedajú aj odborníci, ktorí odhadujú, že v roku 2018 bude mať Amazon až 49 percent všetkého zisku z on-line nákupu z celého sveta. Okrem toho zamestnáva vyše pol milióna ľudí po celom svete. Okrem všetkého čaká aj rast, čo sa týka jeho internetových služieb. Ponúka totiž online úložisko dát, ktoré je svojou kapacitou najväčšie na svete.

zvuk

Ak sa nabudúce rozhodnete nakupovať cez internet vedzte, že existuje mnoho spôsobov ako na tom zarobiť, ale aj mnoho úsilia, ktoré je do toho vkladané.