Aký typ krbu bude pre vás najlepší?

Keď chcete krb, tak si treba vybrať aký krb. Krby sa dajú rozdeliť do dvoch veľkých skupín. My
sme si do nášho domčeka vybrali kamenný krb od GORA SLOVAKIA, druhou možnosťou, ktorú máte vy, je krb keramický, respektíve krb s keramickým obkladom. Obkladový materiál však určite nie je všetko, na čo treba pri výbere pozerať.V krbe horí oheň

Teplovzdušné krby
Teplovzdušné krby sú asi najčastejšie používanými typmi krbov. Majú krbovú vložku, ktorá je uložená v takzvanej izolačnej obstavbe. V nej sa nachádzajú rozvody, cez ktoré sa rozvádza teplý vzduch, a to do viacerých alebo do jednej miestnosti.

Výhodou týchto krbov je pomerne jednoduchá a taktiež rýchla realizácia, taktiež to, že keď v krbe zakúrite, tak trvá krátko, kým sa rozvody nahrejú a začnú na dané miesta skutočne rozvádzať teplo, a v neposlednom rade, konštrukcia spomínaných rozvodov je veľmi jednoduchá.

Medzi nevýhody sa dá zaradiť asi to, pri takomto krbe dochádza k pomerne dosť veľkému víreniu prachu a vysúšaniu vzduchu v daných miestnostiach. Môžete stretnú ešte s jedným problémom, a to s trošku nerovnomerným rozložením tepla. Teplovzdušné krby sú asi najvhodnejšou voľbou vtedy, keď do vášho domu potrebujete len doplnkový zdroj https://www.kosmas.cz/knihy/102064/zdroj/ tepla.

Akumulačné krby
Ich základom je teplovzdušné krbové ohnisko, ktoré je uzatvorené v akumulačnej obstavbe. Tá nemá mriežky výdychov a ani nasávania. Teplo je pri akumulačných krboch odovzdávané sálavým spôsobom. Výhodami sú: dlhá životnosť krbov, ľahká údržba, po naakumulovaní tepla si udržiava dlhodobé sálanie, praktickejšie sálavé teplo. Akumulačné krby sú dobrou voľbou aj pre ľudí trpiacich alergiou, alebo tých, ktorí majú problém so suchým vzduchom.Moderný krb v kuchyni

Aj akumulačné krby majú svoje mínusy. Tými hlavnými je dlhšie nahrievanie, drahšia realizácia stavby krbu a zložitý systém rozvádzania tepla do miestnosti alebo do miestností. Tieto krby sú nepochybne i o dosť drahšie.