Ako si vybrať vhodné rámy na okuliare?

Vyskúšajte nasledovné tipy a nájdite okuliarové rámy, ktoré vám pristanú.

brýle

Dôležitý je tvar vašej tváre
Máte okrúhlu, oválnu, štvorcovú, kosoštvorcovú alebo srdcovú tvár? Jej tvar vám pomôže rozhodnúť sa pre vhodné rámy.
Okrúhla tvár– štvorcové alebo obdĺžnikové rámy zoštíhlia a predĺžia vašu tvár, dodajú jej vyváženosť. Vyhnite sa bezrámovým, okrúhlym a malým rámom.
Oválna tvár– tejto tvári pristanú okuliare so silným nosníkom, širšie a symetrické. Nevhodné sú obrovské okuliare zakrývajúce viac ako polovicu tváre.
Štvorcová tvár– najlepšie vyzerajú okuliare, ktoré zmierňujú hranatosť tváre a sedia vysoko na nose. Vyrovnanosť dodajú oválne alebo okrúhle okuliare, nevhodné sú naopak hranaté rámy.
Kosoštvorcová tvár– vhodné sú rámy, ktoré sú širšie ako vaše lícne kosti, napríklad v tvare mačacích očí a oválne. Nehodia sa hranaté a úzke rámy.
Tvár v tvare srdca– ideálne pôsobia rámy, ktoré vyrovnávajú široké čelo a úzku bradu. Okrúhle alebo štvorcové rámy sa hodia, nehodia sa naopak farebné rámy.

Vyberajte si farbu, ktorá ladí k vašej pleti
Dôležitejšia ako farba vašich vlasov a očí je tón vašej pleti. Ak máte žltý, bronzový alebo zlatý odtieň pleti, patríte medzi ľudí s teplým tónom pokožky a hodia sa vám odtiene hnedej, zlatej, medovej, béžovej a olivovo zelenej farby. Ak má vaša pokožka ružový alebo modrastý nádych, vaša pleť má chladný tón a mali by ste siahnuť po odtieňoch striebornej, čiernej, ružovej, fialovej, modrej alebo šedej.

černé obroučky

Životný štýl
Okuliare sú na každodenné nosenie. Ak ste aktívni, mali by ste si vybrať okuliare, ktoré sa len tak ľahko nezlomia a nerozbijú. Vyberať si môžete z rôznych štýlov. Dôležité je, aby vám slúžili.

Osobnosť
Okuliare, ktoré nosíte, vypovedajú o vašej osobnosti, preto by ste mali mať v zásobe rôzne druhy – do práce, na voľný čas a podobne.