Ako pestovať Aloe vera?

Pestovanie Aloe vera vo vnútri.
Aloe zvíťazila medzi mnohými domácimi rastlinami kvôli svojej odolnosti, tolerancii a dlho trvácnosti. Ak chcete udržať túto rastlinku v dobrom stave, najlepším riešením je miešať rovnaké časti piesku a zeminy alebo kúpiť špeciálnu zmes, určenú pre Aloe vera. Táto rastlinka nepotrebuje zas tak veľa miesta, stačí jej menší kvetináč. Umiestnite kvetináč s Aloe vera na jasné, slnečné miesto. V opačnom prípade, ak by bola na tmavom mieste, prestane rásť. Polievajte Aloe vera asi raz za dva týždne, čakajte, až pôda úplne vyschne. Keďže ide o púštny druh rastliny, udržiavanie vlhkosti spôsobí hnilobu jej koreňov. Hnedé listy tiež signalizujú, že ste to prehnali s polievaním. Ak chcete, môžete presunúť vašu rastlinu vonku na leto, ale ihneď ju nedávajte na priame slnečné svetlo. Postupne ju umiestnite na jasnejšie miesto každých pár dní, aby ste zabránili jej vyschnutiu.

aloe vera

Čo budete na pestovanie Aloe vera potrebovať:

·         Aloe rastlinu
·         Špeciálna pôdu
·         Kvetináče

listy aloe

Pestovanie Aloe vera vonku.
Ak žijete v teplom podnebí po celý rok, môžete pestovať Aloe vera vonku. Mrazivé teploty Aloe zabíjajú listy, ale naozaj nesmie zamrznúť jej pôda, pretože to zabije korene a žiadne nové klíčky nebudú rásť. Pri výbere miesta hľadajte dobre odvodnenú pôdu. Pôda musí byť suchšia, aby Aloe nehnilo. Rastliny aloe vyrábajú aj nové, menšie rastlinky, ktoré sú ideálne na šírenie. Ak si všimnete niektoré z týchto rastliniek, vytiahnite ich a znovu zasaďte na samostatné miesto.
Ak máte záujem dať Aloe vera priateľom, môžete začať pestovať svoje vlastné rastliny odrezaním niekoľkých listov. Odrežte ich a potom položte do nádoby so záhradnou zmesou. Ak sa takáto rastlinka ujme začne rásť a potom budete mať darčeky pre vašich známych. Takže ich s nimi potešíte a ušetríte aj peniaze. Pomaly každá žena sa poteší tejto, rastlinke. Pretože Aloe má veľa kozmetických využití.