Aj nechty sú súčasťou vašej krásy

Dokonalá manikúra je neoddeliteľnou súčasťou ženskej krásy. Upravené nechty dotvárajú celkový vzhľad. Sú dôkazom toho, že sa o seba staráte. Nie je nič horšie ako neupravené nechty. Odlupujúci sa lak alebo ešte horšie špina za nechtami. Aj neupravený tvar nechtu nepôsobí veľmi pekne.

ruce

Klasika

Najjednoduchšiu formou manikúry je tá úplne prirodzená. Nechty ostriháte alebo pilníkom upravíte tvar nechtu. Odstránite nechtovú kožičku. Nechty nemusíte vôbec lakovať ak na to nemáte čas alebo sa vám to takto nepáči. Môžete naniesť priesvitný lak poprípade olej na ochranu nechtov.

Pre tie náročnejšie po základnej úprave nechtov nasleduje ešte lakovanie. Túto sezónu sú veľmi obľúbené jemné farby ako béžová, telová, jemná ružová. Ďalšími obľúbenými farbami sú aj pastelové. Vždy nanášajte dve vrstvy laku a na vrch naneste ešte krycí alebo obyčajný priesvitný lak. Veľký úspech majú matné laky alebo aj gélové laky. Je už len na vás aký zvolíte, možností je neúrekom. Môžete dokonca zvoliť aj rôzne nálepky na nechty aj keď osobne si myslím, že to sa už dlhšiu dobu nenosí. Oveľa obľúbenejšie je kreslenie na nechty alebo rôzne metódy, ktoré vytvárajú pekné ornamenty. Skúste si nájsť inšpiráciu v rôznych videách na internete.

barevné nehty

Gélové nechty

Najobľúbenejšou formou manikúry sú však stále populárnejšie gélové nechty. Výhodou je že môžete mať na počkanie dĺžku, tvar a farbu akú len chcete. Možností je neskutočne veľa. Môžete zvoliť klasické alebo matné farby, rôzne vzory na nechty alebo kamienky na ozdobenie nechtov. Nevýhodou ostáva len to, že sa vám vaše pôvodné nechty zničia. Dôvodom je, že pri nanášaní gélu musí byť vrchná časť nechtu zbrúsená a tým sa narúša aj celková štruktúra nechtu. Ak vám gélové nechty bude to trvať niekoľko mesiacov kým poškodená časť nechtu úplne odrastie. Môže to pokojne trvať aj rok. Dokonalý vzhľad gélových nechtov a ich dlhá výdrž už oslovila veľa žien. Samé musíte posúdiť, či vám to stojí za to.