Aj balkón môže mať viac podôb a využití

Hodnota bývania narastie v prípade, ak k nemu pripojíme balkón, respektíve riadne zhotovený, spoľahlivý a predovšetkým bezpečný balkónový priestor s kvalitným zábradlím. Vznikne nám rozšírená plocha a viac voľného priestoru, ktorý oceníme najmä počas teplejších dní. Možno by ste ani neverili, k akým účelom sa dnes táto plocha využíva a koľko ponúka nápaditých možností.
cvičení na balkoně
Hlavne v poslednej dobe sa stalo módou využívať tento priestor k relaxačným, spoločenským, ako aj iným príjemným činnostiam. Opaľovanie, čítanie, oddych, kávička, cigareta, pivko, posedenie so známymi, jedenie,… poprípade priestor na odskladnenie niektorých vecí a aj ako „sušička prádla“. A samozrejme nesmieme zabudnúť spomenúť tých, čo sa venujú záhradkárstvu- tento priestor dokážu v rámci možností spoľahlivo využiť k uskladneniu záhradného nábytku či k postaveniu kvetinových nádob.
Za možnosťou všetkých spomenutých aktivít sa podpisuje predovšetkýmveľkosťpriestorubalkóna, ale skutočne potrebným (doslova životne dôležitým) je aj kvalitný doplnok v podobe bezpečnostného zábradlia. A keďže balkón logicky radíme skôr k extreriérnej časti, respektíve slúži ako náhrada vonkajšieho priestoru, voľba zábradlia by mala byť prísnejšia, nakoľko musíme myslieť aj na jeho pravidelnú údržbu a možné poškodenia dôsledkom nepríjemného počasia či iných vonkajších faktorov.
spojené balkony
Aby však nešlo o boj s veternými mlynmi a neustále problémy, existuje veľmi praktická možnosť a to Antikorove zabradlie s dlhou životnosťou, ktoré si z vašej strany pýta len minimálnu údržbu, prakticky len občasné očistenie od bežnej špiny. S ostatnými neprajnými podmienkami sa antikor dokáže vysporiadať sám.
Nie je tak balkón a balkón a jeho využitie, bezpečie, ako aj dizajn môžete prakticky ovplyvniť aj vy sami. Stačí len premyslieť rozloženie priestoru a použiť kvalitný materiál. Tým pádom dostaneme voľný priestor schopný multi-funkčného využitia.