5 najlepších stránok na učenie jazykov


Učiť sa jazyky je naozaj dôležité. Tvár sveta sa za posledných niekoľko dekád zmenila na nepoznanie. Zbúrali sa mnohé hranice a vďaka internetu najmä tie geografické. Hovoriť s človekom z Japonska v reálnom čase zo svojej obývačky je dnes nie len možné ale aj bežné. Takéto zmeny v spoločnosti vytvárajú nové požiadavky na jedincov, ktorí sa chcú lepšie uplatniť na trhu práce. Cudzí jazyk sa stáva nutnosťou, bez ktorej si moderné firmy nevedia predstaviť svoje fungovanie. Nemalé finančné čiastky sú tlačené do toho, aby si zamestnanci zlepšili svoje znalosti z cudzích jazykov. Štúdium jazykov je finančne obzvlášť náročné a rovnako je náročné aj časovo. Preto vám v tomto článku prinášame zoznam 5 stránok určených na učenie jazykov zadarmo. Áno každá z nasledovných stránok je zadarmo a používať ju môže naozaj každý. Tu je teda náš zoznam, pre tých z vás, ktorý sa chcú lepšie prispôsobiť dnešnému svetu:

myšlenka

1.       Busuu– Stránka získala mnohé ocenenia vrátane ocenenia menom „Best Educational Startup in Europe“. Disponuje medzinárodnou komunitou viac ako 50 miliónov ľudí a je dostupná v 12 jazykoch. Spôsob výuky je vysoko sofistikovaný a navrhovaný odborníkmi na výučbu jazykov.

2.       Duolingo – Duolingo poskytuje vzdelanie vo viac ako 13 jazykoch (neustále sa pridávajú nové). V duolingu nebudete len robiť cvičenia ale vašou úlohou bude aj počúvať, prekladať apod.

slovník

3.       Learn a language – Predstavuje interaktívnu formu učenia sa jazykov pre všetky úrovne znalostí. Disponuje kurzami v 19 jazykoch sveta.

4.       FSI languages courses – Táto profesionálna stránka bola navrhnutá Spojenými štátmi a disponuje kurzami v 48 jazykoch.

učebna

5.       Open culture – Znovu tu máme na výber zo 48 jazykov. Ide o modernú stránku so špičkovým obsahom v oblasti vzdelávania v cudzích jazykoch.
Samozrejme, tento zoznam pomôže len tým z vás, ktorí ovládajú angličtinu na rozumnej úrovni. To by ale v dnešnej modernej spoločnosti nie je žiadna vzácnosť.